AMAZON ENTEGRASYONU

Ürünlerinizi Amazon üzerinden satın, siparişler e-ticaret sitenize gelsin


Amazon Entegrasyonu

Dünyanın popüler e-ticaret platformu olan Amazon yakında faaliyetlerine başlayacağını duyurdu. Hali hazırda KobiMaster müşterilerinin bir kısmı ile de satıcı süreçleri tamamlanmış olup entegrasyon süreçleri devam etmektedir.

Amazon da "tek katalog" modeli ile çalışıyor. Satıcı teklifleri ürünlerin altında yer alıyor. Ürün girişleri satıcılar tarafından yapıldıktan sonra onaylanırsa satışa açılıyor. Alışveriş yapanlar için kolay karşılaştırma getirmekle birlikte satıcılar için zorlu rekabet anlamına geliyor. Amazon alışveriş yapanlar için iyi ama satıcılar için zorlu bir alan. Ancak beraberinde bir çok fırsatlar getirmekte. Ürün tedarik süresine, teslime, müşteri memnuniyetine önem veren firmalar uzun vadede kazançlı çıkacaklardır.

Markanızı Tanıtın

Amazon az sayıda ürün olan firmalar için bile önemli bir platform. Burada ürünlerini milyonlarca kişiye tanıtma imkanına kavuşacaklardır. Üreticiler bu platformları sadece tanıtım için bile kullanmalıdır.

Amazon Mağaza Başvurusu

Amazon'da mağaza açmak ve satıcı olmak için davet gönderilmesi gerekiyor. Firma uygun bulunursa iletişime geçiliyor. Bu nedenle firmalar kullandıkları alt yapıdan bilgi alabilirler. Lansman süresince belirli kategorilerde satış yapılabilecek.

KobiMaster Amazon Entegrasyonu

KobiMater Amazon ile entegrasyonu Mart 2018 sonu itibarile aktif edilmesi planlanmaktadır ve aşağıdaki özellikleri içerecektir.
  •  Ürün temel bilgileri, özellik bilgileri, aktarılabilir
  •  Yeni açılan ürünler otomatik alınır ve aktif edilir.
  •  Stok, fiyat bilgileri otomatik güncellenir
  •  Sipariş bilgileri KobiMaster'a aktarılır

KobiMaster pazaryeri entegrasyonları için ortak olan özellikler Amazon içinde geçerlidir.